Top 44 - Final Qualified
Top 44 - Final Qualified

Pos  NameClubCountryQualified fromQualifies to
1   Birgit PoepplerTeam BrunswickGermany Squad 03Final Step 3
2   Daniel FranssonTeam pergamonSweden Squad 08Final Step 3
3   Mikkel SørensenTrekantenDenmark Squad 03Final Step 3
4   William SvenssonBK KaskadSweden Squad 08Final Step 3
5   Mika GuldbækTrekantenDenmark Squad 04Final Step 3
6   Dan Østergaard-PoulsenLBCDenmark Squad 02Final Step 3
7   Tomas KäyhköMainaritFinland Squad 08Final Step 3
8   Mik StampeBK TrekantenDenmark Squad 10Final Step 3

9   Patrik SørensenLBCDenmark Squad 02Final Step 2
10   Jesper AgerboS.A.S.Denmark Squad 02Final Step 2
11   Mai Ginge JensenTrekanten KIFDenmark Squad 05Final Step 2
12   Carsten HansenLBCDenmark Squad 10Final Step 2
13   Eoghain LebiodaITBAIreland Squad 11Final Step 2
14   Kamilla KjeldsenLuckyDenmark Squad 08Final Step 2
15   Glenn-Morten PedersenDrammen TigersNorway Squad 07Final Step 2
16   Hafthor HardarsonÍRIceland Squad 08Final Step 2
17   Oliver DahlgrenTeam Pergamon BCSweden Squad 08Final Step 2
18   Martin LarsenTeam PergamonSweden Squad 10Final Step 2
19   Bengt PeterssonKulladals BSSweden Squad 08Final Step 2
20   Thomas LarsenBK Trekanten K.I.F.Denmark Squad 10Final Step 2

21   Sascha WedelBK Trekanten KIFDenmark Squad 04Final Step 1
22   Adam AnderssonTeam PergamonSweden Squad 09Final Step 1
23   Robin SkansTeam Alingsås bcSweden Squad 11Final Step 1
24   Marcus HenrikssonBK Full HouseSweden Squad 10Final Step 1
25   Arnar JonssonHöganäs BCIceland Squad 10Final Step 1
26   Bjørn JensenBK OutsidersDenmark Squad 03Final Step 1
27   Jonathan HallbergTeam clanSweden Squad 09Final Step 1
28   Tim StampeBK Trekanten KIFDenmark Squad 03Final Step 1
29   Jimmy Dan MortensenLBCDenmark Squad 03Final Step 1
30   Alex BasalaStenhusetSlovakia Squad 09Final Step 1
31   Lars NielsenEnghavenDenmark Squad 3-4Final Step 1
32   Heidi GuldbaekTrekantenDenmark Squad 3-4Final Step 1
33   Bo LentzStenhusetDenmark Squad 3-4Final Step 1
34   Jeremy ChristensenBK EnghavenDenmark Under 22Final Step 1
35   Peppi KonsteriGiantsFinland Under 22Final Step 1
36   Håkan FasthTeam ClanSweden 50+Final Step 1
37   Peter ErikssonKulladals BSSweden 50+Final Step 1
38   John GuldbækLBCDenmark Turbo G6Final Step 1
39   Pontus AnderssonTeam ClanSweden Turbo G5Final Step 1
40   Anders LousdalBK TrekantenDenmark Free ChanceFinal Step 1
41   Anneli BlomqvistB-K EvaSweden Free ChanceFinal Step 1
42   Loke MolanderTeam Clan BKSweden DesperadoFinal Step 1
43   David CronqvistBK CenterDenmark DesperadoFinal Step 1
44   Christer AkerTrondheim BKNorway DesperadoFinal Step 1